fbpx
020 – 280 17 00 EN

Alumni over kansengelijkheid: Twan Nooitmeer

16-03-2021

De documentaire ‘Klassen’ (omroep HUMAN) heeft een vervolg gekregen in de meetups die in alle provincies plaatsvinden, waaronder aanstaande woensdag 24 maart in Zeeland.  Stichting IMC Weekendschool vraagt wekelijks een oud-leerling haar verhaal te delen en met een advies te komen voor het versterken van kansengelijkheid. Tenslotte zijn zij degenen die dit uit eigen ervaring het beste kunnen aangeven.

Vandaag: Twan Nooitmeer uit Amsterdam Noord

Nog meer dan door grote levensveranderende ervaringen wordt de richting van de reis die je als individu door het leven maakt juist bepaald door het cumulatieve effect van alle kleine ogenschijnlijke toevalligheden op je pad; de mensen die je ontmoet, de boeken die je leest of de route die je vandaag of morgen kiest om van school naar huis te lopen.

Zelf ben ik opgegroeid in Amsterdam-Noord. In de Van der Pekbuurt, op steenworpafstand van speeltuin de Volewijck, bracht ik mijn eerste 18 jaar door; een achterstandswijk die ik zelf nooit als dusdanig heb ervaren. Ik had een stabiele thuissituatie met twee werkende, Nederlandssprekende, liefdevolle ouders die beiden het belang inzagen van een brede ontwikkeling en de middelen hadden om dit te verzorgen.

Deze luxe is niet voor iedereen weggelegd en wat dit voor een kind kan betekenen komt sterk naar voren in de documentaire ‘Klassen’. Een stabiele thuissituatie is helaas onmogelijk voor elk kind te garanderen maar we kunnen als maatschappij wel zorg dragen voor het op individueel niveau ondersteunen van kinderen bij hun specifieke uitdagingen en behoeften door het onderwijs hierop in te richten.

Kinderen hebben nog een open blik op de wereld en zijn daardoor van zichzelf nieuws- en leergierig. Het onderwijs van morgen zou daarom in mijn optiek veel meer moeten gaan over wat een kind wil bereiken en wat er nodig is om daar te komen. Laat ze zien en ervaren dat alles mogelijk is en help ze dromen, motiveer ze om zich te ontwikkelen om die dromen te verwezenlijken en bied de faciliteiten voor deze ontwikkeling.

Er zijn al initiatieven, zoals Stichting IMC Weekendschool, die als aanvulling op het ‘normale’ onderwijs met behulp van gastdocenten uit de beroepspraktijk kinderen de echte wereld laten zien en zo perspectief bieden voor de toekomst.

Verdient niet elk kind dat?

 


Bekijk de hele serie via deze speciale pagina.