Doneer

Gezonde voeding heeft soul

Van een dikke vette kapsalon naar ‘vegan soul food’ van chefkok Sarah Reymond. Het is in een notendop de reis die jongeren uit het eerste jaar van ons programma voor weekendscholen in Amsterdam Zuidoost maken tijdens het vak Gezonde Voeding en Levensstijl in de Peter Pan Kookstudio.

Eerst leren ze bij Kitchen Republic onder leiding van voedingsdiëtiste Meryl Tjon over het belang van gezonde voeding, calorieën en dat één stuk pizza, ondanks dat het weinig lijkt, niet gezond is omdat het zo weinig voedingsstoffen bevat. Een veganistische maaltijd bereiden is de volgende opdracht. De keuken is in een mum van tijd een bijennest van snijders, proevers en kokers. Sarah Reymond, eigenaar van vegan soul food restaurant Mooshka in de Pijp en alumna van het eerste uur, geniet van het geroezemoes in de keuken. Herinneringen aan haar eigen tijd op de weekendschool komen naar boven. Onder de leerlingen ontspint zich een competitie over welke pan het beste smaakt. Een leerling stelt: ’Normaal eet ik roti altijd met kip, maar in dit gerecht mis ik de kip niet. Oh ja, mijn pan smaakt wel het lekkerst!’ 

 

 

Het eindresultaat serveren de kinderen aan hun familieleden. ‘Het is goed dat de familie ziet wat hun kinderen presteren en leren en het geeft ons de mogelijkheid hen te laten zien dat gezond en lekker heel goed samengaan,’ zegt jaarcoördinator Jinwen Omar. Aart-Jan Bontje van de Fred  (sponsor van deze leerlijn) is onder de indruk hoe de droge theoretische stof vertaald is naar interactieve opdrachten. Er is een hartelijk weerzien tussen Sarah en oprichter Heleen Terwijn. ‘Sarah is één van de eerste leerlingen uit Amsterdam Zuidoost. Het is fantastisch om oud-leerlingen zoals Sarah terug te zien als gastdocent, als voorbeeld van iemand die zich heeft ontwikkeld tot een bevlogen professional.’ 

 

 

Drijvende kracht achter deze dag is het marketingteam van de Rabobank. En zo’n dag is ondenkbaar zonder de hulp van vrijwilligers. Zo hielpen een aantal moeders bij het snijden en hielpen leden van Rotaract bij het afwassen. Een interessante les maken vraagt vaak om samenwerking met meer dan één partner. Ons werk in de programma’s kan niet zonder de steun vanuit de samenleving. Partners die willen financieren, bedrijven en organisaties die willen participeren, gastdocenten en vrijwilligers die hun tijd doneren. Dit artikel ‘Gezonde voeding heeft soul’ illustreert hoe onze coördinatoren door die samenwerking bijzondere lessen weten te organiseren voor onze leerlingen.