Doneer

Kansenongelijkheid bestrijden met laptops

Een gezin met vijf kinderen dat tijdens de corona crisis het online onderwijs van hun kinderen met één gezamenlijke laptop moet organiseren? De media hebben er over geschreven: de kansenongelijkheid onder kinderen groeit door de situatie waarin onderwijs op afstand moet worden gegeven. Net zoals andere onderwijsinstellingen moest IMC Weekendschool van de ene op de andere dag schakelen van fysiek naar online onderwijs.

En omdat ons aanvullend onderwijs zich richt op die plekken in Nederland waar dit het hardst nodig is, stuiten we dagelijks op de praktische problemen die variëren van gebrek aan laptops tot kinderen die we uit het oog dreigen te verliezen. Partners namen spontaan contact met ons op of reageerden op ons verzoek om laptops te doneren. Meer dan 140 laptops vonden dankzij deze steun hun weg naar kinderen van IMC Weekendschool. Hieronder de indrukken van drie docenten over de impact van deze steun.

 

“In Rotterdam Delfshaven komen de kinderen vaak uit grote gezinnen die met elkaar op een klein oppervlak moeten leven en nu ook werken. En: te weinig laptops voor te veel kinderen en ouders. Kansenongelijkheid wordt hierdoor heel zichtbaar. Het contact met onze leerlingen is essentieel. We willen met ze videobellen, we willen dat ze elkaar ook kunnen blijven zien. Maar als dat op zondag niet kan omdat dit de enige dag is waarop ouders ongestoord kunnen werken op de laptop, ligt kinderen uit het oog verliezen op de loer. Dit willen we voorkomen. Dat wij daar als weekendschool dankzij John Laing aan bij kunnen dragen, vind ik echt prachtig!” Julia Ham, weekendschool Rotterdam Delfshaven

 

“Gelegen in Crooswijk vormt de Talmaschool een spil in de wijk en werkt nauw samen met partners en betrokkenen uit de directe omgeving. Op de school zitten enthousiaste leerlingen uit de buurt en nieuwkomers in Nederland uit de hele regio. De school biedt passend onderwijs voor alle niveaus. Onderdeel van het brede aanbod is het programma voor basisscholen van IMC Weekendschool. De leerlingen wonen in een wijk met veel uitdagingen en voor sommige leerlingen is het niet vanzelfsprekend thuis een rustige plek om te werken of toegang tot geschikte apparatuur te hebben. De beschikbaar gestelde laptops zorgen dat deze leerlingen in deze moeilijke tijd contact kunnen houden en bezig kunnen blijven met de dingen die belangrijk zijn voor hen en de school.” Stephan Raab, basisschool A.S. Talmaschool Rotterdam

“De leerlingen uit Amsterdam Zuidoost komen van over de hele wereld, sommige van hen zijn hier net een paar jaar ‘thuis’. Ze hebben allemaal grote dromen van dokter tot rechter. Bij IMC Weekendschool ontdekken ze dat ze heel creatief zijn of koken als passie hebben. Hun wereld groeit en ze ervaren dat deze meer mogelijkheden biedt dan zij ooit dachten. Met een laptop kunnen ze makkelijker de opdrachten voor de weekendschool en hun school maken. Een praktische oplossing die van onschatbare waarde is. Ik zie dat het werkt.” Jinwen Omar weekendschool Amsterdam Zuidoost

Met grote dank aan onze partners

NXP: laptops gedoneerd voor onze onze programma’s op weekendscholen en voor nieuwkomers
Stichting Just Kids: laptops gedoneerd ons programma voor nieuwkomers
Delfshaven Helpt!: laptops in bruikleen gegeven voor de weekendschool in Rotterdam Delfshaven
Rotary Deventer: laptops gedoneerd voor basisschool De Flint Deventer
Roland Berger Consultancy: laptops gedoneerd voor de weekendschool in Amsterdam Zuidoost
CareEffect: laptops gedoneerd voor de weekendschool in Amsterdam Zuidoost
John Laing: laptops gedoneerd voor al onze locaties in Rotterdam en Amsterdam
Omniplan: laptops gedoneerd voor ons programma voor basisscholen in Lelystad